نکات مهم داشتن اطلاعات در مورد بازار بازار

همیشه به موقع بودن گزارش‌هایی را که می‌خوانید در نظر داشته باشید. بسیاری از این رویدادها هم اکنون اتفاق افتاده است و بازار قبلا قیمت‌ها را بر اساس آنها تنظیم نموده است.
اگر بازار تا کنون حرکتش را انجام داده است، احتمالا باید تفکر و استراتژی فعلی خود را با شرایط جدید تطبق دهید. عمر اخبار را تحت نظر داشته باشید وگرنه خود را در میان اخبار بی‌اهمیت خواهید یافت.
همچنین باید بتوانید تشخیص دهید که آیا اخباری که با آن سرو کار دارید واقعیت است یا خیالی، شایعه است یا نظر شخصی.
شایعات داده‌های اقتصادی وجود دارند و می‌توانند از چند دقیقه تا چندین ساعت پیش از انتشار زمانبندی شده‌ی داده‌ها منتشر شوند. شایعات موجب برخی اقدامات معاملاتی کوتاه مدت می‌شوند و گاهی اوقات نیز می‌توانند اثرات ماندگاری بر تمایلات بازار داشته باشند.
شایعه است که معامله‌گران نهادی پشت حرکات بزرگ بازار هستند اما تشخیص صحت این موضوع آن هم در بازاری غیرمتمرکز مانند فارکس دشوار است. هیچ راه ساده‌ای برای بررسی حقیقت وجود ندارد.
کار شما به عنوان یک معامله‌گر فارکس این است که طرح معاملاتی خوبی تدوین کرده و به چنین اخباری در مورد شایعات، پس از اینکه مشخص شد که درست یا غلط هستند، به سرعت واکنش نشان دهید. داشتن یک برنامه مدیریت ریسک متعادل در این مورد می‌تواند از پول شما محافظت کند!

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *