تفاوت فارکس و ارز دیجیتال

تفاوت فارکس و ارز دیجیتال / کدام بازار پرسود تر است؟

تفاوت فارکس و ارز دیجیتال / کدام بازار پرسود تر است؟

آگاهی در مورد تفاوت فارکس و ارز دیجیتال برای سرمایه گذاری در هر یک از این بازار ها الزامی است. دانستن تفاوتها این امکان را به افراد می دهد تا با در نظر گرفتن خواسته ها و اهداف خود سرمایه گذاری مطمئنی را در هر یک از این بازارها انجام دهند. در ادامه این مقاله به تفاوت های هر یک از بازار های مالی فارکس و ارز دیجیتال خواهیم پرداخت.

پیشنهاد می شود مقاله فارکس چیست؟ را بخوانید

اهمیت آگاهی در خصوص تفاوت فارکس و ارز دیجیتال

تفاوت فارکس و ارز دیجیتال

تفاوت فارکس و ارز دیجیتال

برای انجام یک سرمایه گذاری در بازار فارکس و یا ارز دیجیتال لازم است در مورد تفاوت فارکس و ارز دیجیتال آگاهی کسب کرد. برخی از افراد ممکن است به دلایلی یکی از گزینه های سرمایه گذاری را انتخاب کنند. لذا دانستن خصوصیات هر یک از گزینه ها برای سرمایه گذاری بسیار مهم است.

عدم آگاهی در مورد برخی از مشخصات و ویژگی ها در خصوص تفاوت فارکس و ارز دیجیتال ممکن است باعث نارضایتی در نوع سرمایه گذاری شود. پس در نتیجه هر فرد قبل از سرمایه گذاری باید آگاهی کامل در مورد بازار مالی که قرار است سرمایه گذاری کند را کسب نماید. فارکس و ارز دیجیتال دو گزینه مهم و محبوب برای سرمایه گذاری در این دوره زمانی است. برای دانستن تفاوت های این دو بازار مالی باید به صورت جداگانه تعریفی در خصوص هر یک داشته باشیم.

معرفی بازار مالی فارکس

شاید همه کسانی که با نام بازار مالی فارکس آشنایی دارند ممکن است تفاوت فارکس و ارز دیجیتال را ندانند. می دانیم فارکس بزرگترین بازار مالی در دنیا می باشد که روزانه حجم وسیعی وجه در این بازار نقل و انتقال می شود. این بازار مالی متعلق به کشور آمریکا می باشد و کاربران این بازار می توانند انواع دارایی و کالا را مورد معامله قرار دهند. کالاهایی چون طلا، نفت، انواع ارز ها و سهام شرکت های معتبر دنیا در این بازار مالی مورد معامله قرار می گیرند. افراد با هر واحد پولی می توانند در این بازار مالی معاملات خود را انجام دهند. این خاصیت یکی از مهم ترین ویژگی های این بازار مالی است. برای شروع فعالیت خود در این بازار باید با صرافی یا کارگزار مورد اعتماد ارتباط تجاری برقرار کرد.

بازار ارز دیجیتال

توضیح در خصوص بازار ارز دیجیتال برای فهمیدن تفاوت فارکس و ارز دیجیتال لازم است. همانطور که از عنوان بازار مشخص است فقط ارز های دیجیتالی مورد معامله قرار می گیرد. ارز های دیجیتالی چون اتریوم، دوج کوین، بیت کوین، تتر و …. در این بازار مورد خرید و فروش قرار می گیرند. با ثبت نام در صرافی افراد می توانند فعالیت تجاری خود را در این بازار شروع کنند. در این بازار فقط و فقط ارز های دیجیتالی مورد معامله قرار می گیرد و کاری به معاملات تجاری سایر دارایی و کالاها ندارد.

تفاوت فارکس و ارز دیجیتال در امر سرمایه گذاری

تفاوت فارکس و ارز دیجیتال در امر سرمایه گذاری

تفاوت فارکس و ارز دیجیتال در امر سرمایه گذاری

قبل از ذکر تفاوت فارکس و ارز دیجیتال لازم است این نکته تذکر داده شود که تفاوت های این دو بازار مالی بسیار است. اما برای شروع سرمایه گذاری و نحوه انجام آن در هر یک از این بازار مالی تفاوت هایی وجود دارد که سرمایه گذار باید متوجه این موضوع باشد. تفاوت های این دو بازار مالی مربوط به شروع معامله و محدودیت یا قوانین هر یک است. مسلما هر یک از بازار های مالی دنیا برای خود قوانینی مخصوصی دارند. برای ورود به این بازار های مالی باید تابع این قوانین بود.

مهم ترین تفاوت فارکس و ارز دیجیتال این است که در بازار ارز دیجیتال تنها مورد معامله ارز های دیجیتالی می باشد. اما در بازار فارکس جفت ارز ها و انواع کالا ها مورد معامله قرار می گیرند. همانطور که در متن فو اشاره شد در بازار مالی فارکس می توان از هر یک واحد پولی که می توان استفاده کرد. واحد های پولی دلار یا پوند، یورو یا هر واحد پولی قابل استفاده در بازار مالی می باشد. اما در ارز های دیجیتال نمی توان از هر واحد پولی استفاده کرد.

شاید مهم ترین تفاوت فارکس و ارز دیجیتال مربوط به واسطه ها می باشد. در بازار ارز دیجیتال بدون حضور هیچ واسطه ای می توان معاملات و خرید و فروش را انجام داد. اما در بازار فارکس حضور واسطه ها بسیارند.

سایر موارد مهم درباره تفاوت فارکس و ارز دیجیتال

برای اخذ تصمیم برای انجام سرمایه گذاری در هر بازار مالی و اقتصادی باید تفاوت فارکس و ارز دیجیتال را جدی گرفت. علاوه بر موارد فوق الذکر موارد ذیل از جمله تفاوت های این دو بازار مالی است.

بازار مالی فارکس نوسان کمتری نسبت به بازار ارز دیجیتالی دارد. همین مورد یکی از مهمترین تفاوت های این دو بازار مالی است. سرمایه گذاری در بازار فارکس همواره با سود خواهد بود. شاید سود در این بازار چشم گیر نباشد اما در صورتی که سرمایه اولیه زیاد باشد سود نیز چشمگیر خواهد بود.

یکی دیگر از موارد تفاوت فارکس و ارز دیجیتال امنیت این دو بازار مالی است. در بازار مالی فارکس امنیت سرمایه گذاری بیشتر است. زیرا سرمایه معامله گران توسط دولت بیمه می شود. اما در ارز دیجیتال به نسبت امنیت کمتر است. بازار ارز دیجیتال نوظهور تر از بازار فارکس می باشد.

سهولت کار و فعالیت در بازار ارز دیجیتال بیشتر از بازار مالی فارکس می باشد. ورود به بازار و عدم حضور واسطه و پرداخت کارمزد در این بازار مالی به سهولت انجام می شود. صرافی های معتبر فعال در این بازار ارز دیجیتال باعث شده است تا وجود تحریم ها در نقل و انتقالات نادیده گرفته شود.

سخن آخر؛

آنچه که در خصوص تفاوت فارکس و ارز دیجیتال مورد تاکید است موضوع میزان سرمایه و هدف و زمان سرمایه گذاری می باشد. باید با توجه به میزان سرمایه و هدف خود و زمان مناسب سرمایه گذاری بازار مالی مناسب را برای سرمایه گذاری انجام داد.

در انتخاب بازار مالی برای انجام سرمایه گذاری باید به تحریم ها و نحوه نقل و انتقال خود نیز توجه کرد. پیشنهاد می شود قبل از انجام هر نوع سرمایه گذاری در این دو بازار مالی تحقیقات خود را در خصوص هر یک کامل کرد. با نهایت درک و آگاهی پا به عرصه این بازار مالی بگذارید.

تریدکیت

ترید کیت

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *