قیمت نفت در آغاز هفته جدید افزایش یافت و برنت به بالاترین سطح از سال 2008 رسید. برنت برای مدت کوتاهی بالای 130 دلار در هر بشکه معامله شد و همچنین WTI بالای 125 دلار معامله شد.
اخباری مبنی بر اینکه ایالات متحده به ممنوعیت واردات نفت روسیه نگاه جدی خواهد کرد، افزایش قیمت ها را آغاز کرد. ژاپن نیز در حال بررسی اقدام مشابهی است.

از سوی دیگر، اخباری منتشر شد مبنی بر اینکه آمریکا نیز در حال مذاکره با ونزوئلا برای لغو تحریم های نفتی است. بایدن همچنین به عربستان سعودی سفر خواهد کرد تا در مورد افزایش تولید نفت صحبت کند.

مذاکرات هسته ای ایران با درخواست روسیه بر سر نهادهای تحریم شده به تعویق می افتد.

معاملات آتی شاخص اروپا و آمریکا در آغاز هفته جدید کاهش یافت.

شاخص های منطقه آسیا و اقیانوسیه امروز سقوط کردند. Nikkei تقریباً 3% سقوط کرد، S&P/ASX 200
1% پایین آمد و Kospi
2.3% سقوط کرد. شاخص های چین 2.5-3.5 درصد کاهش یافت

روسیه نتوانست هیچ یک از شهرهای مهم اوکراین را در آخر هفته تصرف کند و اطلاعات از غرب می‌گویند که پیشرفت با شکست لجستیکی، روحیه ضعیف و مقاومت قوی اوکراین کمتر شده است.

روسیه همچنان مناطق مسکونی و غیرنظامیان را هدف قرار می دهد. تلاش‌ها برای باز کردن راهکارهای بشردوستانه در آخر هفته به دلیل نقض توافقات آتش‌بس توسط روسیه شکست خورد.

کره جنوبی به تحریم های غرب پیوست و معاملات با بانک مرکزی روسیه را ممنوع کرد. همچنین تعدادی از شرکت‌ها از جمله شرکت‌های پرداخت مسترکارت، ویزا، پی پال و امریکن اکسپرس خدمات خود را در روسیه در آخر هفته متوقف کردند.

روسیه قانونی را تصویب کرد که به کسانی که اخبار اوکراین را از منابعی غیر از رسمی منتشر می کنند، تا 15 سال زندان محکوم می کند. روسیه همچنین تصمیم گرفت بسیاری از رسانه های اجتماعی مانند فیس بوک یا توییتر را در این کشور ممنوع کند.

صادرات چین در ماه فوریه 16.3 درصد نسبت به سال قبل افزایش یافت در حالی که واردات 15.5 درصد بیشتر بود. تراز تجاری به 115.95 میلیارد دلار رسید

معاملات در فلزات گرانبها با افزایش 5 درصدی پالادیوم است.

AUD و NZD
بهترین ارزهای اصلی بازار معاملاتی هستند در حالی که CHF و EUR بیشترین تاخیر را در روند حرکتی دارند.