در میان موج جدید اعتراضات در چین، شاخص‌های آسیایی و همچنین شاخص‌های آتی شاخص اروپا و آمریکا در هفته جدید کاهش یافتند.

در حالی که مقامات چینی همچنان به تشدید محدودیت‌های مربوط به ویروس کرونا ادامه می‌دهند، اعتراضات در چین آغاز شد. مردم چین نه تنها به اقدامات کووید بلکه علیه حزب کمونیست چین نیز اعتراض می کنند

پس از آن که آتش نشانان منطقه سین کیانگ به دلیل محدودیت های کووید، نتوانستند به موقع خود را به آتش برسانند و منجر به کشته شدن 10 نفر شد، مردم در شهرهای بزرگ چین دست به اعتراض زدند.

شاخص‌های آسیا و اقیانوسیه با کاهش 0.5 درصدی Nikkei، S&P/ASX 200 با کاهش 0.4 درصدی و Kospi با افت 1.2 درصدی معامله شدند. شاخص های چین تا 2 درصد کاهش یافتند

معاملات آتی DAX به کاهش باز شدن معاملات نقدی اروپا اشاره دارد

لو، فرماندار RBA گفت که رشد دستمزد با بازگشت تورم مطابقت دارد. با این حال، او همچنین گفت که تقاضا در اقتصاد در مقایسه با عرضه بسیار قوی است

سیلک دستیار فرماندار RBNZ گفت که پیش بینی ها حاکی از آن است که رکود کم تر خواهد بود.

ایالات متحده به شورون اجازه داد تا تولید نفت در ونزوئلا را از سر بگیرد. شورون پیش از این به عنوان بخشی از تحریم‌های آمریکا علیه رژیم مادورو از فعالیت در ونزوئلا تعلیق شده بود

عراق قصد دارد تا سال 2025 ظرفیت صادرات نفت را 1.0 تا 1.5 میلیون بشکه در روز افزایش دهد. ظرفیت صادرات از سال آینده حدود 150 تا 250 هزار بشکه در روز افزایش خواهد یافت.

نفت در آغاز هفته جدید تقریباً 3 درصد کاهش یافت. اقدامات سختگیرانه Covid در چین همراه با افزایش عرضه (شورون، عراق) قیمت WTI را به پایین ترین سطح از دسامبر 2021 رساند.

در میان افزایش ریسک پذیری، رمز ارزها پایین تر معامله می شوند. بیت کوین 2.4 درصد سقوط کرد، اتریوم 3.6 درصد کمتر معامله شد در حالی که Dogecoin تقریبا 10 درصد سقوط کرد.

فلزات گرانبها هم روند افزایشی و هم کاهشی دارند- طلا 0.2٪ کاهش یافت، نقره 0.9٪ کاهش یافت، پلاتین 0.2٪ و پالادیوم 1.1٪ جهش کردند.

JPY و CHF

بهترین ارزهای اصلی بازار معاملاتی هستند، در حالی که AUD و CAD بیشترین تاخیر را در روند حرکتی دارند.

نفت به پایین‌ترین سطح از دسامبر 2021 سقوط کرد زیرا چین همچنان محدودیت‌های کووید را تشدید می‌کند، و این به تقاضا ضربه می‌زند و همچنیت عرضه این کالا در سایر نقاط جهان (ونزوئلا، عراق) افزایش می‌یابد.