شاخص‌های آمریکا دیروز در بحبوحه نگرانی‌ها در مورد تشدید سیاست پولی و وخامت کلی چشم‌انداز اقتصاد جهانی به دلیل وضعیت همه‌گیری در چین سقوط کردند.

S&P 500,
3.20درصد سقوط کرد، داوجونز 1.99 درصد حرکت کرد، نزدک 4.29 درصد سقوط کرد و راسل 2000 معاملات را با 4.21 درصد کاهش به پایان رساند.

وضعیت در جریان نشست آسیا-اقیانوسیه با ترکیبی از شاخص های معاملات منطقه آرام شد. Nikkei
0.3٪ افت کرد، S&P/ASX 200 1.2٪ کاهش یافت، Kospi
0.4٪ سقوط کرد در حالی که شاخص های چین تا 1.3٪ بالاتر معامله شدند.

معاملات آتی DAX به گشایش بالاتر جلسه نقدی اروپا در امروز اشاره دارد.

بر اساس گزارش رسانه ها، ایالات متحده در نظر دارد شرکت های آمریکایی را برای فروش تراشه های پیشرفته به چین ممنوع کند.

لیو هه معاون نخست وزیر چین گفت که چین بر سیاست کووید صفر خود می ایستد. چین دور دیگری از آزمایش های دسته جمعی را در پکن راه اندازی خواهد کرد

بایدن، رئیس‌جمهور آمریکا گفت که پوتین، رئیس‌جمهور روسیه راهی برای خروج از اوکراین ندارد و این امر باعث ایجاد ابهام در مورد اقدامات بعدی او می‌شود.

فون در لاین، رئیس کمیسیون اروپا گفت که در مذاکرات با مجارستان درباره تحریم نفت روسیه پیشرفت هایی حاصل شده است.

مخارج خانوار ژاپنی در ماه مارس 2.3 درصد کاهش یافت.

فروش خرده‌فروشی استرالیا 1.2٪ در سه ماهه اول 2022 افزایش یافته است.

تسلا تولید خود را در کارخانه شانگهای چین به دلیل مشکلات زنجیره تامین متوقف کرد.

ارزهای دیجیتال امروز در تلاش هستند تا از سقوط دیروز خود بازگردند. بیت کوین برای مدت کوتاهی به زیر 30000 دلار در طول معامله یک شبه سقوط کرد اما از آن زمان توانسته است به بالای 31500 دلار بازگردد.

نفت پس از افت شدید دیروز به عقب نشینی خود ادامه می دهد – WTI نزدیک به 102 دلار در هر بشکه معامله می شود در حالی که برنت به زیر 105 دلار در هر بشکه رسید.

با از دست دادن درخشش دلار آمریکا، فلزات گرانبها دوباره قدرت گرفتند. پالادیم بیش از 3 درصد افزایش می یابد در حالی که نقره و پلاتین حدود 1 درصد بالاتر معامله می شوند. طلا افزایش 0.5 درصدی داشت.

AUD و NZD
بهترین ارزهای اصلی بازار معاملاتی هستند در حالی که USD و JPY بیشترین تاخیر را در روند حرکتی دارند

S&P 500 (US500)
دیروز به زیر منطقه 4000 سقوط کرد و یک مقاومت از 3960 را آزمایش کرد. کاهش در آنجا متوقف شد و معاملات آتی این شاخص در طول معاملات آسیایی شروع به برگشت کرد. US500 توانست به بالای 4000 صعود کند، اما این روند برگشتی است و ممکن است شکسته شود.