سطوح حمایت و مقاومت فارکس

سطوح حمایت و مقاومت فارکس
سطوح حمایت و مقاومت یکی از گسترده‌ترین مفاهیم مورد استفاده در معاملات فارکس می‌باشند. در کمال تعجب، به نظر می‌آید هر کسی نظر خودش را در مورد روش اندازه‌گیری سطوح حمایت و مقاومت در فارکس دارد.
در ابتدا اجازه دهید نگاهی به اصول اولیه داشته باشیم.

به نمودار فوق نگاه کنید. همانطور که می‌بینید، این الگوی زیگ زاگی در حال حرکت به سمت بالاست (بازار صعودی). وقتی که بازار فارکس به سمت بالا حرکت کرده و سپس باز می‌گردد، بالاترین نقطه رسیده شده پیش از بازگشت آن، اکنون یک سطح مقاومت است.
همینطور که بازار دوباره به بالا رفتن ادامه می‌دهد، پایین‌ترین نقطه رسیده شده پیش از شروع برگشت آن، اکنون یک سطح حمایت می‌باشد. در این روش، با نوسان بازار فارکس در طول زمان، سطوح حمایت و مقاومت به طور پیوسته شکل می‌گیرند. عکس این مطلب برای روند نزولی صدق می‌کند.

ترسیم سطوح حمایت و مقاومت فارکس
نکته‌ای که باید به خاطر بسپارید این است که سطوح حمایت و مقاومت اعداد دقیقی نیستند.
اغلب اوقات سطح حمایت یا مقاومتی را خواهید دید که به نظر می‌آید شکسته شده است اما کمی بعد از آن متوجه می‌شوید که بازار فقط در حال آزمودن آن بوده است. در نمودارهای شمعی، این “آزمودن‌های” سطح حمایت یا مقاومت معمولا با سایه‌های شمع نمایش داده می‌شوند.

در شکل بالا توجه کنید که چگونه سایه‌های شمع‌ها سطح حمایت 1.4700 را تست کرده‌اند. در آن لحظات به نظر می‌آید که بازار در حال “شکستن” سطح حمایت بوده است. در حقیقت می‌توانیم ببینیم که بازار صرفا در حال آزمودن آن سطح بوده است.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *