داده فاندامنتال و اشکال مختلف آن

داده فاندامنتال و اشکال مختلف آن:

به طور خلاصه، داده فاندامنتال بینشی فراهم می‌آورد که ببینیم چگونه رفتار قیمت “باید” یا شاید به یک رویداد اقتصادی خاص واکنش نشان دهد.
داده فاندامنتال به اشکال مختلفی شکل می‌گیرد.
می‌تواند به صورت گزارشی در مورد فروش مسکن موجود کشور آمریکا باشد که بوسیله بانک فدرال منتشر شده است. همچنین می‌تواند در احتمال تغییر آتی سیاست پولی بانک مرکزی اروپا وجود داشته باشد.
انتشار این داده‌ها برای عموم مردم، معمولا چشم‌انداز اقتصادی (یا بهتر است بگوییم طرز فکر اقتصادی) را تغییر می‌دهد و منجر به ایجاد واکنش از سوی سرمایه‌گذاران و دلالان می‌شود.
حتی نمونه‌هایی وجود دارد که هیچ گزارش خاصی منتشر نشده، اما پیش‌بینی انتشار چنین گزارشی خود مثالی از یک داده فاندامنتال است.
قیمت‌گذاری در دلالی بر اساس افزایش نرخ بهره می‌تواند ساعت‌ها یا حتی روزها پیش از انتشار عملی بیانیه تغییر نرخ بهره، تحت تاثیر قرار بگیرد.
در واقع، گاهی اوقات دیده شده که جفت ارزها درست لحظاتی پیش از اخبار مهم اقتصادی به اندازه 100 پیپ حرکت کرده‌اند و زمانی سودآور را برای معامله‌گران شجاع بوجود آورده‌اند.
به همین دلیل است که بسیاری از معامله‌گران فارکس معمولا پیش از انتشار داده‌های اقتصادی خاص در حالت آماده‌باش هستند و شما نیز باید باشید!

تقویم اقتصادی چیست؟

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.