تحلیل خبرهای اقتصادی روز چهارشنبه 16 آذرماه 1401

شاخص های ایالات متحده یک روز معاملاتی ضعیف دیگر را پشت سر داشتند و شاخص های اصلی وال استریت برای دومین روز متوالی بیش از 1% سقوط کردند. S&P 500 1.44 درصد سقوط کرد، داوجونز 1.04 درصد کاهش یافت و نزدک 2.00 درصد سقوط کرد. راسل 2000 1.50 درصد کاهش یافت

چین از کاهش محدودیت های کووید خبر داد. موارد بدون علامت از این پس مجاز به قرنطینه خانگی خواهند بود، مناطق پرخطر با دقت بیشتری تعریف می شوند و ممنوعیت تردد در مناطق غیر پرخطر لغو شده است. محدودیت سفرهای داخلی نیز کاهش یافت

شاخص های چینی پس از اعلام این خبر جهش کردند، اما افزایش به سرعت کاهش یافت. در حال حاضر، معاملات شاخص‌های چینی با کاهش 0.6 درصدی و برخی افزایش 0.7 درصدی همراه بوده است.

روند در آسیا و اقیانوسیه ضعیف بود. nikkei 0.7٪ افت کرد، S&P/ASX 200 0.8٪ کاهش یافت در حالی که Kospi و Nifty 50 حدود 0.3٪ کاهش یافتند.

معاملات آتی DAX به باز شدن اندکی کاهشی در جلسه نقدی اروپا در امروز اشاره دارد

فیچ انتظار دارد اقتصاد چین در سال 2022 2.8 درصد و در سال 2023 4.1 درصد رشد کند که بسیار کمتر از روند پیش از همه گیری است.

دیوید سولومون، مدیر عامل گلدمن ساکس، احتمال بیش از 60 درصدی رکود اقتصادی ایالات متحده در سال 2023 را تخمین می زند.

NBC

گزارش می دهد که نامزد دموکرات در دور دوم انتخابات در جورجیا پیروز شد و این به دموکرات ها اجازه داد قدرت خود را در سنا گسترش دهند.

صادرات چین بر حسب دلار آمریکا در دوره ژانویه تا نوامبر 9.1 درصد بالاتر بود، در حالی که واردات 2.0 درصد سالانه بالاتر بود. صادرات بر حسب دلار آمریکا تنها در ماه نوامبر 8.7 درصد و واردات 10.6 درصد کمتر از سال گذشته بوده است.

تولید ناخالص داخلی استرالیا در سه ماهه سوم 2022 با سرعت 0.6٪ QoQ رشد کرد‌.

گزارش API به کاهش 6.43 میلیون بشکه ای در ذخایر نفت ایالات متحده اشاره کرد.

با افزایش ریسک‌گریزی، رمز ارزها کمتر معامله میشوند. با این حال، کوین های اصلی نسبتاً ثابت باقی می مانند – بیت کوین ثابت معامله می شود، اتریوم 0.2٪ سود می کند و Dogecoin 0.9٪ اضافه می کند.

قیمت نفت کاهش یافت در حالی که قیمت گاز طبیعی آمریکا بیش از 4 درصد جهش کرد

فلزات گرانبها با افزایش 0.1 درصدی طلا و افزایش 0.6 درصدی نقره افزایش یافت.

CAD و NZD

بهترین ارزهای اصلی بازار معاملاتی هستند در حالی که JPY و CHF بیشترین تاخیر را در روند حرکتی دارند

پس از اعلام چین برای کاهش محدودیت های کووید، CHNComp جهش کرد. با این حال، پیشرفت در مووینگ اورج 200 (خط بنفش) متوقف شد و روند سوددهی بعداً به سرعت کاهش یافت. این شاخص در حال حاضر در طول روز کاهش یافته است

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *