اکثر بازارهای آسیایی در اولین جلسه بازار معاملاتی امروز کاهش یافتند. از سوی دیگر، KOSPI کره ای و DJ نیوزلند موفق شده اند بالاتر از خط باقی بمانند.

Nikkei 225 و China A50
جزو ضعیف ترین ها بودند که بیش از 1.5 درصد کاهش داشتند.

بازارهای اروپایی همچنان در روز دوشنبه تعطیل هستند، اما وال استریت به روال عادی خود ادامه می دهد. در اوایل صبح، معاملات آتی نزدک تقریباً 1 درصد سقوط کرد و معاملات آتی S&P 500 بیش از 0.5 درصد کاهش یافت.

اخبار اقتصادی از چین متفاوت بود. تولید ناخالص داخلی 4.8 درصد سالانه بالاتر بود.
فروش خرده فروشی بیش از انتظارات کاهش یافت و در ماه مارس 3.5- درصد سالانه بود. تولید صنعتی در مقایسه با گزارش قبلی 7.5 درصد سالانه فقط 5.0 درصد سالانه افزایش یافت. با این حال، همچنان بالاتر از انتظار 4.0 درصد در سال بود. سرمایه گذاری های ثابت بالاتر از حد انتظار بود.

قیمت انرژی طی نشست آسیایی افزایش یافته است و NatGas از 7.5 دلار MMBTU فراتر رفته است. نفت و گاز عمدتاً به دلیل تهدیدات ناشی از جنگ روسیه در اوکراین افزایش یافتند. گمانه‌زنی‌ها مبنی بر اینکه بسته تحریم‌های بعدی اتحادیه اروپا شامل برخی کنترل‌های قیمتی و صادرات نفت روسیه می‌شود و احتمال تحریم واردات گاز رو به رشد وجود دارد.

قیمت نفت به بالاترین حد 3 هفته اخیر رسید. هر دو معیار حدود 1 درصد در اوایل صبح افزایش یافتند. در آستانه تعطیلات، هر دو بازار بیش از 2 درصد افزایش یافتند. در آخر هفته، روس ها خواستار تسلیم ماریوپل شدند، اما اوکراینی ها همچنان به دفاع از شهر خود ادامه می دهند. مقامات روسیه گفتند که نیروهای آنها تقریباً کل شهر را اشغال کرده اند.

دلار همچنان قوی است، اما هم ین و هم طلا افزایش یافته اند. کورودا، فرماندار BoJ گفت که ین بیش از حد ضعیف برای اقتصاد بد است. با این حال، پس از مدتی این جفت ارز USDJPY دوباره به سمت بالاتر حرکت کرد.

امروز ما گزارش شاخص بازار مسکن NAHB از ایالات متحده داریم و در بسته شدن وال استریت، بولارد از فدرال رزرو سخنرانی خواهد کرد.

احساسات مختلط در طول نشست آسیایی و قیمت‌های بالاتر کالاهای انرژی منجر به کاهش قراردادهای ایالات متحده شد. S&P 500 به پایین تر از 38.2 فیبو اصلاحی سقوط می کند.